ULTRATHON SPRAY 25% DEET - 170g, D378-95993 - OKAZJE Oceń produkt:

od 32,99 PLN

  • Producent: 3M
  • Kategoria: Środki i akcesoria przeciwko owadom
nad wyraz suteczny sposób na komary

Repelent na komary Ultrathon to preparat w sprayu odstraszający owady tropikalne takie jak komary, meszki, muchy, moskity, ćmianki i kleszcze. Środek na komary posiada substancję odstraszającą DEET w stężeniu 25%. Dzięki powolnemu uwalnianiu substancji odstraszającej i specjalnie dostosowanego składu zapewniającego oporność na deszcz, wilgoć oraz pot preparat na komary Ultrathon genialnie sprawdza się w niełatwych warunkach tropikalnych. Preparat przeciw egzotycznym owadom Ultrathon został wykonany na zamówienie amerykańskiego wojska w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi niebezpieczne choroby. Aktualnie repelenty przeciw egzotycznym owadom producenta Ultrathon są powszechnie dostępne w sprzedaży dla każdego.


Co to jest DEET?

DEET to organiczny związek chemiczny używany jako środek odstraszający owady. DEET został opracowany poprzez amerykańskich chemików przede wszystkim na użytek armii amerykańskiej w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi śmiertelne choroby. Liczne badania prowadzone w głównej mierze w latach 90-tych oraz na początku XXI wieku jednoznacznie wskazują DEET jako produktywną metodę ochrony przed insektami ze wszelkich dostępnych do powszechnego użytku. Substancja ta jest niegroźna dla zdrowia człowieka. Szczególnie pomocne w tym zakresie okazały się specjalne środki na komary tropikalne zawierające substancję odstraszającą DEET o wysokim stężeniu (10-35%). Liczne badania w Europie i USA potwierdziły wydajność preparatów z DEET w odstraszaniu egzotycznych "kąsaczy" nawet w najcięższych warunkach takich jak podmokłe tereny, tropikalny klimat albo równikowa dżungla. Na rynku polskim prym w ochronie przed tropikalnymi komarami wiodą preparaty MUGGA, FORESTA, a także ULTRATHON.

Co wpływa na ataki ze strony komarów?

typowo wydychany poprzez nas dwutlenek węgla, ciepłota naszego ciała oraz kwas mlekowy, a także inne składniki potu, które są dla nich wyjątkowo ciekawe. Można powiedzieć, że im wyższa temperatura naszego ciała, tym obszerniejsze prawdopodobieństwo, iż staniemy się ich ofiarą. Komarzyce, które są mniejsze od komarów, nieraz mogą być poprzez nas niezauważone. To właśnie one napadają i są żądne naszej krwi. Najczęstszą zapowiedzią ich występowaniu jest specyficzne bzyczenie. Jednak i ono może być nieraz przez nas nie dostrzeżone. Niejednokrotnie jedynym zauważalnym znakiem pozostawionym przez komara jest swędząca opuchlizna. Dlaczego tak się dzieje? Komarzyce chcąc pożywić się krwią, wstrzykują pod skórę ślinę, której składniki hamują krzepnięcie krwi podczas jej konsumpcji. Niestety u wielu ludzi zawarte w niej substancje wywołują reakcję alergiczną, a więc swędzenie, lekkie opuchnięcie oraz zaczerwienienie.

Żywotność komarów oscyluje od kilku tygodni do kilku miesięcy przy czym, komarzyce żyją dłużej. Można by pomyśleć, że w końcu wyginą i dadzą nam latem w spokoju usiąść na ławce albo przy grillu. Nic bardziej mylnego, ponieważ jedna samica składa kilkaset jaj. Jednakże pamiętajmy, że komary stanowią perfekcyjne pożywienie dla wielu gatunków ptaków i ryb. Są bardzo znaczną częścią łańcucha pokarmowego.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa opatentowane. All Rights Reserved.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Środki i akcesoria przeciwko owadom